Rezultatele alegeri studenti reprezentanti

In by Ioan Fodorut0 Comments

In data de 26.10.2011 s-au organizat alegeri, pentru posturile de student Consilier si Senator in Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca, de catre asociatiile studentesti legal constituite: Organizatia Studentilor din Universitatea Tehnica, Asociatia Studentilor Arhitecti, Organizatia Studentilor de la Stiinta si Ingineria Materialelor si Mediului si Asociatia Studentilor din Inginerie Economica si Management, in conformitate cu Legea Educatiei Nationale nr.1/2011, Regulamentul de Alegere a studentilor Consilieri si Senatori adoptat prin Conventia asociatiilor studentesti din 4.10.2011, respectand Carta Universitatii Tehnice din Cluj-Napoca precum si toate regulamentele interne ale acesteia.

Rezultatele alegerilor sunt urmatoarele:

1.Facultatea de Arhitectura si Urbanism

Senat:  Sandor Elza

Consiliu:

  • Zinca Simona
  •  Ciceo Georgiana
  •  Hendea Calina
  •  Man Victor
  •  Cseke Marius

2.Facultatea de Automatica si Calculatoare

Senat:

  • Tomoiaga Adrian
  • Maxim Dan
  • Iosif Cristin

Consiliu:

  • Iosif Cristin
  • Purdea Mihai
  • Tomoiaga Adrian
  • Lazar Andrei
  • Popovici Lavinia
  • Maxim Dan
  • Ghiorghiu Tudor
  • Botan Adrian

3.Facultatea de Constructii

Senat:

  • Mateas Catalin
  • Muntean Ioana
  • Dragos Marian
  • Crizboi Ioana

Consiliu:

  • Tauth Pati Sergiu
  • Dragos Marian
  • Sarffy Karina
  • Crizboi Ioana
  • Savin Mihaela
  • Farcas Georgiana
  • Morar Vlad
  • Muntean Ioana
  • Botoroaga Cornel
  • Sabo Ioana

4.Facultatea de Constructii de Masini

Senat:

  • Hanca Iulia
  • Petean Alexandra
  • Tamasan Razvan

Consiliu:

  • Hanca Iulia
  • Tamasan Razvan
  • Petean Alexandra
  • Nicoras Claudia
  • Draghicescu Emilia

5.Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei

Senat:

  • Popescu Cristian
  • Fagaras Bianca

Consiliu:

  • Popescu Cristian
  • Butnar Alexandru
  • Fagaras Bianca
  • Plesa Cosmin
  • Morari Catalina
  • Talpos Alexandru
  • Ciolte Vlad

6.Facultatea de Ingineria Materialelor si a Mediului

Senat:   Moldovan Alina

Consiliu:

  • Cozma Adela
  • Lates Ionut
  • Varga Daniel
  • Plesa Raluca
  • Simon Ildiko
  • Cocu Cezara
  • Suta Silvia

7.Facultatea de Inginerie Electrica

Senat:   Crehul Razvan

Consiliu:

  • Muresan Vasile
  • Suciu Mihai
  • Roman Cristina
  • Cojoc Alexandra
  • Antal Attila
  • Vesa Tudor
  • Crainic Anca

8.Facultatea de Instalatii

Senat:   Fratean Adrian

Consiliu:

  • Curcanu Dorian
  • Ilea Anamaria
  • Berende Alin
  • Catarig Natalia

9.Facultatea de Mecanica

Senat:

  • Pop Dan
  • Ogner Tudor

Consiliu:

  • Pop Dan
  • Ogner Tudor
  • Mates Andrei
  • Ionetecu Alexandru
  • Peter Andrei
Find me on

Ioan Fodorut

Președinte at OSUT Cluj-Napoca
Student în anul 3 la Facultatea de Automatică și Calculatoare
Find me on

Leave a Comment